İngiltere Şehir Rehberi

LONDRA

İngiltere’nin ve Birleşik Krallıkların başkenti olan Londra, üç yüzü aşkın farklı dilin konuşulduğu aynı zamanda dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinin bulunduğu bir şehirdir. Yaklaşık 8 milyon nüfusa sahip şehir, Avrupa Birliği’nin ikinci kalabalık kentidir. Görülmesi gereken en önemli turistik merkezlerinden bazıları Tower Bridge, Parlamento Binası, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı, London Eye, Tower of London, Westminster Şehri’dir. Dünyanın en kalabalık hava trafiğine sahip Londra beş adet uluslararası havaalanına sahiptir ve bunlardan en büyük olanı Heathrow’ dur. Thames Nehri’nin ikiye böldüğü şehirde bulunan parklar ve bahçeler dünyaca ünlü sembolü haline gelmiştir.

BRIGHTON

İngiltere’nin güney doğu bölgesinde Manş Denizi kıyısında bulunan kent deniziyle ünlenen bir tatil şehridir. Londra’ya bir saatlik mesafede bulunan şehir diğer şehirlere kıyasla daha güneşli ve ılıman bir iklimdedir. Şehirde bulunan üniversiteler, tıp fakültesi ve dil okulları sebebiyle öğrenci sayısı da oldukça fazladır. Parkları, restorantları, galerileri, müzeleriyle görülmeye değer güzelliklere ve eğlenceli gece kulüplerine sahip şehirde oldukça dolu dolu ve güzel zaman geçireceksiniz. Görmeniz gereken yerlerin başında Brighton Museum and Art Gallery, Brighton Toy, Model Museum, Preston Park, Royal Pavilion ve Brighton Pier gelmektedir.

BOURNEMOUTH

Londra’ya sadece iki saatlik bir mesafede bulunan Bournemouth, sahili, gece kulüpleri, alışveriş imkanlarının çeşitliliğiyle göze çarpar. Londra’ya göre daha ucuz ve öğrenci şehri olarak tanımlanan kasabada çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Kente sadece 8 km uzaklıkta bulunan havalimanı sayesinde istediğiniz her yere kolaylıkla seyahat imkanınız da var. Küçük ve şehir kalabalığından uzak, eğlencesi bol bu güzel sahil kentinde tatilinizi ve eğitiminizi huzurlu bir ortamda tamamlayabilirsiniz.

CAMBRIDGE

Dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Cambridge kültürel yapısı ve tarihi nedeniyle İngiltere’nin bir diğer görülmesi gereken şehridir. Öğrencilerin de eğitim amacıyla en çok talep ettiği şehirlerden biri olan Cambridge, müzeler, görülmesi gereken birçok tarihi yer bakımından da eşsiz bir kenttir. Stansted, Heathrow ve Gatwick havaalanlarına oldukça yakın mesafede bulunan şehirden görmek istediğiniz diğer şehirlere de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğitimi ve tatili bir arada yapabileceğiniz gibi şehri saran Cam nehri üzerinde bir gondol gezisine çıkmadan şehirden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

OXFORD

Kültürel ve tarihi açıdan İngiltere’nin en önemli şehirlerinden biri olan Oxford, dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesine sahip olması nedeniyle tam bir öğrenci kentidir. Pek çok farklı kültürden ve ülkeden gelen öğrencilerle kozmopolit bir yapıya sahip şehir, mimarisi ve kültürel yapısıyla turistler tarafından da oldukça talep görmektedir. Oldukça eski ve nostaljik dükkanları ve kafelerinin yanında birçok modern yapılar da bulunmaktadır. Geçmişin dokusunu ve şimdinin tazeliğini bir arada yaşayacağınız mutlaka görmeniz gereken bir şehir Oxford!

RAMSGATE

Londra’ya bir buçuk saat uzaklıkta bulunan Georgian döneminde inşa edilmiş bu sahil kasabası bir turizm ve balıkçılık şehridir. Geceleri gönlünüzce eğlenebileceğiniz sahil partileriyle ünlü Ramsgate, aynı zamanda fazla kalabalık olmayışıyla sizi sakin ve huzurlu yanıyla da kendine çekecektir.

EASTBOURNE

Hasting and Brighton arasında bulunan Eastbourne bir sahil kentidir. Coğrafi konumu sayesinde kötü hava şartlarına karşı korunaklı olan şehir İngiltere sahillerinin en iyi havasına sahip ve en çok güneş alan yerlerinden biridir. Öğrenciler bu güzel tatil kentinde güneşin tadını çıkarırken isterlerse bir buçuk saat gibi kısa sürede Londra’nın şehir merkezine ulaşabilirler. Eğlence ve festivalleriyle eğlenceyi garantileyen bir diğer şehirdir Eastbourne!

PORTSMOUTH

Ülkede bir ada üzerinde bulunan tek şehir olan Portsmouth, Pompey takma adıyla da bilinir. Yüzyıllar boyu önemli bir İngiliz milli donanma limanı olan şehir bir denizcilik müzesine sahiptir. Portchester ve Southsea kaleleri, Spinnaker Kulesi ile Blue Reef Su Altı Müzesi şehrin muhakkak görülmeye değer önemli yerlerindendir.

EDINBURGH

Avrupa’nın en güzel görünen şehirlerinden olan Edinburgh, İskoçya’nın başkentidir. Şehrin güzelliği Ortaçağ ve Georgian dönemlerine ait mimarisinden kaynaklanmaktadır. Pek çok tarihi ve turistik özelliği bulunan şehrin New Town ve Old Town bölgeleri UNESCO Dünya Miras Listesine girmiştir. Dört tane üniversiteye ev sahipliği yapan şehirdeki en eski ve prestijli üniversite Edinburgh Üniversitesi’dir. İskoç eteği, gaydası ve publarıyla İskoç geleneklerini doyasıya tanıyacak ve bildiklerinizin ötesini yaşama şansını bulacaksınız.

Detaylı Bilgi İçin : 0 212 259 60 75 pbx

JoomShaper