İngiltere Dil Okulları Genel Bilgiler

Genel İngilizce

Bir dilin tam manasıyla öğrenilmesi için en uygun yer kuşkusuz o dilin anavatanıdır. Dil okullarında alacağınız dersler eğitiminizin önemli bir bölümünü oluştururken aynı zamanda katılacağınız geziler, sosyal aktiviteler, birlikte yaşayacağınız aile ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz de dilinizin pratiğine de önemli katkılarda bulunacaktır.

Dil Okulu kursları ne kadar sürmektedir?

Yıl boyunca aralıksız olarak devam eden Genel İngilizce kurslarını ihtiyacınıza, ayıracağınız zamana ve bütçenize uyan seçeneğe göre ayarlayıp eğitim almaya başlayabilirsiniz. Kurslar en az 4 haftadan başlayıp 12 aya kadar sürmektedir.

Dil Okulu kursları hangi tarihlerde başlamaktadır?

Okulların kursları genellikle haftanın her pazartesi günü başlamaktadır. Bunun haricinde bazı okul ve kurslar belirli dönemlerde eğitime başlayabilir.

Dil kurslarına başlayabilmek için İngilizce dil seviyem ne olmalıdır?

Dil kurslarına başvurmak için hangi seviyede olduğunuzun bir önemi yok. Sadece kursa başladığınız gün yapılacak olan seviye belirleme sınavıyla size en uygun kurdan başlamanız sağlanacaktır. Fakat yine de daha verimli sonuç alabilmeniz açısından seviyenizin en azından temel (elementary) düzeyde olmasında fayda var.

Dersler haftalık kaç saattir?

Genel İngilizce kursları haftada 20 saatken, daha yoğun eğitim almak isteyenler için haftada 30 saatlik Yoğun İngilizce Kurs seçeneği de vardır. İngilizce dil eğitimi amacıyla vize alabilmeniz için kayıt olmanız gereken kurs haftada en az 20 saatlik olmalıdır.

Kurslara katılım için yaş sınırı var mıdır?

Dil kurslarına başvuru yapabilmek için alt sınır 16 yaştır fakat bu sınırı 18’e çeken okullar da mevcuttur. Ancak yaz dönemindeki kurslarda yaş sınırını 14 yaşa kadar indirebiliyorlar. Tabi ki bu kurslarda bir üst yaş sınırı bulunmamakta.

Başvurumu ne zaman yapmalıyım?

Kursa başlamayı düşündüğünüz tarihten en az 4-6 hafta öncesinden başvurunuzu yapmalısınız. Hatta yaz döneminde başvuruların yoğunluğu göz önünde bulundurularak bu tarih biraz daha öne çekilmelidir.

Sınıfların mevcutları kaç kişiliktir?

Sınıf mevcutlarındaki üst sınır 14-15 kişi olsa da çoğu okulda 10-12 kişi mevcutlu sınıflarda eğitim verilir. Hatta kış aylarında bu sayı daha da düşebilir. Öğrenci sayısını 5 kişiyle sınırlayan okullar da bulunmakta. Zamanı kısıtlı yönetici ve iş adamlarına yönelik birebir dersler de verilmektedir.

Kurs bittiğinde sertifika alacak mıyım?

Derslere düzenli devam ettiğiniz takdirde kursun türü ve seviyesine bakılmaksızın kurs bitiminde sertifika alma hakkını elde etmiş olursunuz. Ayrıca dil seviyenizi belirlemek amacıyla uluslararası geçerliliği bulunan sınavlara da girmeniz önerilir.

Okulun ilk günü neler yapılacak?

Okuldaki ilk gününüzde yapılacak olan seviye tespit sınavı sonucuna göre size uygun bir kura yerleştirilirsiniz. Bunun yanında ilk gün size şehri tanımanız için bilgiler, haritalar, kimlik kartı ve kurs materyallerini içeren dosyalar verilecektir.

Okullarda faydalanabileceğimiz imkanlar neler, sosyal tesisler var mı?

Bu imkanlar okuldan okula değişkenlik gösterdiği gibi genel olarak birçoğunda kütüphane, bilgisayar ve dil laboratuvarı, kafeterya mevcuttur.

Dersler dışında geziler ve sosyal aktiviteler olacak mı?

Hafta boyunca sosyal ve sportif aktiviteler, hafta sonları da çevre gezileri düzenlenir. Bunlara katılıp katılmamak öğrencinin tercihindedir.

Okulların havaalanında karşılama hizmeti var mı?

Birçok okulun havaalanında karşılama hizmeti vardır. Görevli kişi okulunuzun isminin yazılı olduğu bir tabelayla sizi karşılayıp kalacağınız yere götürecektir.

Okullardaki öğrenci profili nasıldır?

Dil okullarına aynı amaç doğrultusunda birçok farklı ülke ve kültürden gelen öğrencilerle bir arada eğitim almak hem farklı ülkelerden arkadaşlar kazanmak hem de farklı kültürleri tanımanız açısından size yararlı olacaktır.

Okulun onaylı olması önemli mi?

İngiltere’de gideceğiniz dil okuluna karar verirken British Council tarafından onaylı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Ülkenin resmi kurumları tarafından onaylanmış okullar hem kalitelidir hem de denetimleri sıklıkla yapıldığı için kolaylıkla güvenebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin : 0 212 259 60 75 pbx

JoomShaper