İngiltere Yaz Okulları

GENÇLER İÇİN YAZ TATİLİNDE İNGİLİZCE KURSLARI

Yaz dönemi kurslarının amacı nedir?

Dünyanın birçok değişik ülkesinden gelen kendi yaşıtları öğrencilerle tanışıp arkadaş olmanın yanında, sosyal aktivitelere katılırken İngilizcelerini de geliştirme fırsatı vermektir.

Kurslara hangi yaş aralığındakiler katılabilir?

Bu programlar genel olarak 12-16 yaşları arasındakilere önerilirken, bazı kurslar 8-11 yaşları aralığındakilere özel programlar da yapıyorlar.

Kurs programlarının içerikleriyle ilgili bilgi alabilir miyiz?

Kurslar, kelime bilgisinin yanında daha çok konuşma yeteneklerini geliştirmeye yönelik programlar sunuyor. Amaç öğrencinin derse aktif katılımını sağlayıp konuşmasını becerisini geliştirmek.

Konaklama seçenekleri nelerdir?

16 yaş altı grupların katıldığı bu programlar için herkesin bir arada olması ve spor tesislerini de içinde barındırması gibi sebeplerden dolayı genellikle kampüs içi konaklama tavsiye ediliyor. Aile yanı konaklamada pratik yapma şansının yüksek olmasına rağmen ailesinden ilk kez uzaklaşacak bir çocuğun uyum sağlayamaması ve okula uzak bir ev olabileceği ihtimalinden dolayı aileler tarafından pek tercih edilmeyen bir seçenek.

Yurtdışına giden öğrenciler farklı yemek kültürüne uyum konusunda sorun yaşıyorlar mı?

Yaz dönemi kurslarında yapılan yemekler ortalama bir yemek zevkine göre yapılıyor. Öğrencilerin farklı yemekler arasından seçim yapabilme şansları da bulunuyor. Başka şehirlere düzenlenen çevre gezilerinde öğrencilere herkesin hoşlanabileceği bir öğle yemeği veriliyor.

Programın içinde sadece eğitim mi var yoksa sosyal aktiviteleri ve çevre gezilerini de kapsıyor mu?

Kurs programında spor etkinlikleriyle birlikte yarışmalar, oyunlar, maskeli balo, el becerileri gibi aktiviteler de bulunuyor. Ayrıca haftanın birkaç günü çevre gezileri de düzenleniyor.

İngiltere Yaz okulları hakkında aileler ve öğrencilerin bilmesi gereken diğer konular neler?

Havaalanı Karşılama

Kursa katılan öğrenciler yaşlarının küçük olmasından dolayı havaalanında karşılanarak kalacakları yere kadar bırakılırlar. Dönüşlerinde de aynı şekilde havalimanına kadar götürülürler.

İletişim

Ailelerin en merak ettikleri konulardan biri de çocuklarıyla kolaylıkla iletişim kurup kuramayacaklarıdır. Bu sebeple okullar çocukların kullanabilecekleri telefonlar bulundurur. Fakat aktivite sırasında öğrencinin etkinlikten kopması, ya da okulların büyüklüğü nedeniyle öğrencinin bulunmasının zorluğu gibi nedenlerle aileler yerine daha çok çocukların aramaları önerilir.

Sağlık Sigortası

Çoğu okul öğrencinin sağlık sigortasını yaptırıyor fakat olmaması gibi durumlarda Türkiye’den yurtdışında kalınacak süre boyunca geçerli olan bir sigorta yaptırılması öneriliyor.

Harçlık

Ailenin miktarına karar veremedikleri bir konudur cep harçlığı. Gidilecek şehre göre bu miktar değişebilmekle beraber Londra için haftada yaklaşık 80 pound civarındadır. Öğrencinin parasını kaybetme ya da çaldırma riskine karşın bazı okullar bu parayı güvence altına alıp isteğe bağlı olarak uygun zamanda öğrencilere veriliyor.

Detaylı Bilgi İçin : 0 212 259 60 75 pbx

JoomShaper